نیازمند آسیب‌شناسی در حوزه پژوهش هستیمرئیس دانشگاه بوعلی در پنجمین اجلاس شورای سیاست گذاری و برنامه ریزی معاونان پژوهش و فناوری منطقه ۴ کشور گفت: آسیب‌شناسی در حوزه پژوهش یکی از بحث‌های جدی ما است و این موضوع باید به صورت جزء در استان‌ها و شهرها بررسی شود تا بتوانیم راهبرد کلی پژوهش آموزش عالی کشور را تدوین کنیم.

به گزارش ایسنا، دکتر یعقوب محمدی‌فر، رئیس دانشگاه بوعلی سینا روز دوشنبه در پنجمین اجلاس شورای سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی معاونان پژوهش و فناوری منطقه ۴ کشور، گفت: در سال‌هایی که از قدمت آموزش عالی در ایران می‌گذرد، پیش از حد به مدرک‌گرایی گرایش پیدا کرده‌ایم و برخی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها که با دانش کم از دانشگاه وارد جامعه شده‌اند موجب انتقاد جامعه به دانشگاه شده‌اند.

وی افزود: در بخش پژوهش باید پژوهش‌هایمان را طبقه بندی کنیم و پژوهش‌های توصیفی، کاربردی و بنیادی را تفکیک کنیم و میزان و سهم هر یک را مشخص کنیم.

دکتر محمدی‌فر گفت: ایجاد شبکه‌های ارتباطی در استان‌ها شامل شبکه‌های ارتباطی بین اساتید، آزمایشگاه‌ها و نیازهای پژوهشی کشور از ضروریات افزایش نقش پژوهش در توسعه کشور است.

رئیس دانشگاه بوعلی سینا در ادامه خاطرنشان کرد: جایگاه دانشگاه بوعلی سینا در رتبه‌بندی اخیر لایدن، ارتقاء‌ یافته است که این دستاورد مهم در نتیجه زحمات اعضای هیأت علمی و دانشجویان این دانشگاه است.

وی تصریح کرد: سعی داریم که سطح بین‌الملی دانشگاه بوعلی سینا را نیز افزایش دهیم و در این راستا دانشگاه بین‌المللی D8 با همکاری دانشگاه بوعلی سینا فعالیت خود را آغاز کرده است و از مهرماه در دوره‌های ارشد و دکتری پذیرش دانشجو خواهد داشت.

بر اساس اعلام روابط عمومی وزارت علوم، انتخاب دبیر منطقه یکی از برنامه‌های این اجلاس بود که پس از انجام رای گیری، دکتر غلامحسین مجذوبی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا، با کسب ۱۳ رای، دبیر شورای معاونین پژوهش و فناوری منطقه ۴ شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *