نیازمند بازنگری در سیاستهای حوزه پژوهش هستیم/”نوآوری” عامل پیشرفتهای دفاعی در شرایط تحریم بودهمعاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور گفت: عامل پیشرفت‌های صنعت دفاعی عدم نگاه به خارج، نوآوری در شرایط تحریم و استفاده مناسب از شرکت‌های دانش‌بنیان و خصوصی بوده است.

به گزارش ایسنا، سورنا ستاری  در گردهمایی “رؤسای آزمایشگاه‌های تحقیقاتی همکار وزارت دفاع در اکتساب فناوری رو به آینده” که با حضور وزیر دفاع در موسسه تحقیقات و نوآوری دفاعی برگزار شد، با بیان اینکه در هیچ دوره‌ای از تاریخ ایران تا این اندازه در حوزه “پژوهش” سرمایه‌گذاری نشده است، اظهار کرد: پژوهشگاه‌های پیشرفته کشور و استخدام نیروهای توانمند با سرمایه‌گذاری‌های گسترده نتوانسته است خروجی مطلوبی از حوزه پژوهش عاید کشور کند و ما نیازمند بازنگری و تعیین سیاست‌های جدید در این رابطه هستیم.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور عدم دخالت سازمان‌ها در فرایند پژوهش و تولید را یکی از راهکارهای پیشرفت کشور در حوزه پژوهش عنوان کرد و گفت: چنانچه سازمان‌ها به بخش خصوصی اعتماد کنند، قطعاً پیشرفت‌های کشور در حوزه علم و فناوری نمود عینی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه محدودیت سبب ایجاد نوآوری می‌شود، گفت: عامل پیشرفت‌های صنعت دفاعی عدم نگاه به خارج، نوآوری در شرایط تحریم و استفاده مناسب از شرکت‌های دانش بنیان و خصوصی بوده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *