همه مشکلات را نباید گردن دانشگاه‌ها و پژوهشکده‌ها بیندازیمرئیس بنیاد نخبگان استان لرستان گفت: همه مشکلات را نباید گردن دانشگاه‌ها، پژوهشکده‌ها و محققان بیندازیم.

دکتر حمزه امیری در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه چالش اول پژوهش استان، کاربردی نبودن آن است، اظهار کرد: پژوهش‌ها مطابق با نیازهای جامعه نیست در حالیکه باید تقاضامحور باشد.

رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان با بیان اینکه از بخش خصوصی و هم از سازمان‌های دولتی تقاضا می‌شود که به سمت دانشگاه‌ها بیایند و پژوهش بر اساس نیازهای آنان طراحی شود، اضافه کرد: معضلات بخش کشاورزی، صنعت و سازمان‌ها با راهکار پژوهشی حل شود.

امیری تاکید کرد: برای حل مشکلات دیگر بخش خصوصی، سازمان‌ها و بخش دولتی، اعلام نیاز کنند واعتقاد داشته باشند که این مسائل از طریق پژوهش حل و فصل شود و راهکار را بپذیرند.

رئیس بنیاد نخبگان استان لرستان تصریح کرد: تعاملات بین دانشگاه و مراکز علمی(ارتباط با صنعت و جامعه) و مراکز اجرایی و خدماتی و کل سطح جامعه ایجاد شود.

امیری عنوان کرد: باید حاکمیت به طور عام بپذیرد که دانشگاه می‌تواند با انجام پژوهش‌های کاربردی باری از معضلات جامعه را کم کند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *