همکاری در زمینه اجرای ۱۰ طرح تحقیقاتی پسا دکتریدانشگاه صنعتی امیرکبیر و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با هدف شناسایی و حمایت از دانش آموختگان دانشگاه‌های برتر کشور تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند.

به گزارش ایسنا، هدف از امضای این تفاهم‌نامه همکاری در زمینه اجرای ۱۰ طرح تحقیقاتی پسا دکتری ویژه، مطابق ضوابط و مقررات و سیاست‌ها و اولویت‌های تحقیقاتی اعلام شده از سوی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران است.

در این تفاهم‌نامه تاکید شده است که حمایت از محقق پسا دکتری ویژه، در قالب حق‌الزحمه و گرنت پژوهشی خواهد بود که میزان حق‌الزحمه برابر با حقوق استادیار پایه یک در دانشگاه تهران در همان سال و میزان گرنت پژوهشی حداکثر تا سقف ۵۰ درصد حق الزحمه خواهد بود.

بنابراین اعتبار مالی حق الزحمه بصورت مشترک توسط طرفین (صندوق و دانشگاه ) به نسبت ۷۰ درصد سهم صندوق و ۳۰ درصد سهم دانشگاه تأمین و هزینه خواهد شد.

مدت و اعتبار این تفاهم‌نامه پنج سال است و در صورت نیاز و توافق کتبی طرفین تمدید آن امکان پذیر خواهد بود.

براساس این تفاهم نامه، معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه امیرکبیر پرونده افراد را طبق شاخص های هیات جذب بررسی و مراتب شایستگی را همراه پرونده با امضای معاون پژوهش و فناوری به صندوق معرفی می کند.

پس از دریافت اسامی توسط صندوق، متقاضیان مورد غربالگری اولیه قرار خواهند گرفت و افرادی که در این مرحله انتخاب می شوند برای ثبت نام در سامانه صندوق معرفی خواهند شد.

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه امیرکبیر، پس از ارسال طرح توسط برگزیدگان داوری و ارزیابی از طرح‌های پژوهشی مطابق ضوابط مقرر در صندوق انجام شده و برگزیدگان نهایی اعلام خواهند شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *