پایان‌نامه‌های برتر کشور در حوزه هوافضا تقدیر شدندبا حضور رییس سازمان فضایی، پایان‌نامه‌های برتر هوافضای واحد علوم و تحقیقات و همچنین سایر دانشگاه‌های کشور مورد تقدیر قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا، با حضور دکتر مرتضی براری رئیس سازمان فضایی ایران، رؤسای انجمن حمل و نقل هوایی، انجمن هوافضای ایران، دانشکده هوافضای دانشگاه‌های صنعتی شریف و صنعتی امیرکبیر، معاون پژوهش‌وفناوری پژوهشگاه هوافضای ایران، رئیس دانشکده فنی و مهندسی و مدیرگروه هوافضای واحد علوم و تحقیقات و جمعی از دانشجویان این حوزه، پایان‌نامه‌های برتر این حوزه در سطح کشور مورد تقدیر قرار گرفتند.

همچنین از دکتر حسین بلندی از دانشگاه علم و صنعت و دکتر حسین پور فرزانه پیشکسوت صنعت هوایی کشور به عنوان پیشکسوتان دانشگاهی و صنعت هوافضا تقدیر به عمل آمد.

تقدیر از پایان نامه‌های برتر صنعت هوافضت در دو بخش کشوری و دانشگاهی از دیگر بخش‌های این مراسم بوده است. علاوه بر پایان‌نامه‌هایی از واحد علوم و تحقیقات، پایان‌نامه‌هایی از سایر دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و پژوهشی نظیر خواجه نصیرالدین طوسی، هوایی شهید ستاری، صنعتی مالک اشتر، صنعتی امیرکبیر، علوم و فنون نوین تهران، پژوهشگاه هوافضا، دانشکده صنعت هواپیمایی کشور، صنعتی شریف، تهران، فردوسی مشهد، شهید بهشتی و…، جزو پایان‌نامه‌های برتر قرار گرفتند.

در این مراسم دکتر محمد همایون صدر، رئیس انجمن هوافضای ایران با اشاره به دغدغه انجمن هوافضای ایران برای جوان گرایی، گفت: امروز انجمن هوافضای ایران نیازمند مسئولانی جوان است. از آنجایی که این انجمن امکان ارائه کمک مالی ندارد، فعالیت اصلی خود را در راستای اشاعه صنعت هوافضای کشور با برگزاری همایش‌های گوناگون در طول سال قرار داده است.

وی با اشاره به انتخاب پایان‌نامه‌های برتر حوزه هوافضا افزود: اصلی‌ترین معیار انتخاب پایان‌نامه‌های برتر حوزه هوافضای کشور، کاربردی بودن آن است.

سید حسن شفتی، پیشکسوت عرصه هوانوردی و رئیس انجمن حمل و نقل هوایی ایران نیز با بیان اینکه فعالیت در حوزه صنعت هوافضا از نان شب برای هر کشوری واجب‌تر است، گفت: صنعت هوافضای هر کشوری نه تنها در بعد اقتصادی بلکه در بعد قدرت بازدارندگی، جایگاه حائز اهمیتی دارد. اگر قدرت بازدارندگی کشوری به صفر برسد، بدون شک آسیب پذیر خواهد شد.

دکتر مرتضی براری، رئیس سازمان فضایی ایران نیز در این مراسم با بیان اینکه بدون شک در بخش فضایی دانش خود را مدیون استادان و فعالان این حوزه هستیم، گفت: امروز ایران دارای جایگاه یازدهم درصنعت هوافضا در دنیا و رتبه نخست در منطقه است.

وی افزود: از آنجایی که دنیا به سرعت به سوی شکوفایی عصر فضایی مانند کاربردهای فراوان اینترنت اشیا گام برمی‌دارد، بنابراین نیازمند فعالیت هرچه بیشتر در این حوزه هستیم. امیدوارم بستر مناسبی را برای آینده فعالیت دانشجویان هوافضا فراهم کنیم، چراکه بدون شک در آینده نزدیک صنعت هوافضا نقش مهمی را در اقتصاد کشور خواهد داشت.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *