پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران از 82 طرح پژوهشیصندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در آخرین جلسه کمیته تخصصی خود به تازگی حمایت از 82 طرح پژوهشی جدید را تصویب کرده تا این طرح‌ها به‌زودی وارد مرحله اجرایی شوند.

به گزارش ایسنا، در آخرین جلسه کمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، طرح‌های پژوهشی ارسالی از محققان کشور به کارگروه‌های مختلف صندوق بررسی شد و حمایت از 82 طرح پژوهشی تصویب شد که از این تعداد 28 طرح پسا دکتری است. از جمله دستاوردهای طرح های مذکور می‌توان به تعهد به چاپ 81 عنوان مقاله آی‌اس‌آی در سطح کی یو وان، تالیف 2 عنوان کتاب، 6 ثبت اختراع، 17 مورد ساخت نمونه محصول، 6 دانش فنی، 2 نرم افزار و ساخت 4 دستگاه اشاره کرد.

بر اساس اعلام روابط عمومی معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری، کمیته تخصصی یکی از ارکان صندوق است که تصویب نهایی طرح‌های پژوهشی برای حمایت را انجام می‌دهد، به این صورت که طرح‌های پژوهشی تایید شده در هر یک از 13 کارگروه مختلف صندوق به کمیته تخصصی می‌رود تا در آنجا تصویب شود. حمایت از طرح‌های پژوهشی بنیادی و کاربردی پژوهشگران یکی از فعالیت‌های صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران است که هر ساله با هدف کمک به پیشبرد مرزهای دانش و حل مسائل اساسی کشور بر اساس اولویت‌های علمی کشور در شاخه‌های مختلف علوم در چارچوب عرصه‌های اولویت دار اعلام می‌شود؛ در واقع در صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور پروژه‌های تحقیقاتی مورد حمایت قرار می‌گیرند که بر اساس نیازها و مزیت‌های کشور توصیف شده باشند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *