پشتیبانی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران از ۸۸ پژوهشگرکمیته تخصصی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران (بنیاد علم ایران) به تازگی حمایت از ۸۸ طرح پژوهشی و پسا دکتری را تصویب کرد.

به گزارش ایسنا، اتکا به توان و نیروی مستعد داخلی موضوعی است که برای آبادانی و پیشرفت کشور به آن نیاز است. اگر قرار است از اقتصاد نفتی رها شویم، باید به همین نیروی خلاق اعتماد کنیم. البته برای حرکت در این مسیر و انجام تحقیقات نیاز به حمایت مادی و معنوی نیز وجود دارد. پژوهشگران در سراسر کشور برای تولید محصولی فناورانه و رقابت با نمونه‌های خارجی نیازمند حمایت هستند.

صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی‌وفناوری ریاست‌جمهوری از مراکزی است که با ایجاد کارگروه‌های مختلف علمی از طرح‌های پژوهشی محققان کشور حمایت می‌کند. در آخرین جلسه کمیته تخصصی صندوق که به بررسی طرح‌های ارسالی محققان اختصاص داشت، ۸۸ طرح مصوب شد. از این تعداد ۴۹ طرح پژوهشی و ۳۹ طرح پسا دکتری است. همچنین طرح‌های پژوهشی مربوط به ۲۰ استادیار، ۱۲ دانشیار و ۱۷ استاد تمام از کل استان‌ها است که خود نشان از پیشی گرفتن حمایت از استادیارها دارد. همچنین منظور از طرح پسادکتری طرح تحقیقاتی است که در چارچوب عرصه‌های پژوهشی اولویت دار صندوق تعریف شده است و به تصویب صندوق می‌رسد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *