پژوهشگران نباید دغدغه اعتباری برای پژوهش داشته باشندرئیس دانشگاه بیرجند گفت: پژوهشگران نباید دغدغه اعتباری برای پژوهش داشته باشند.

به گزارش ایسنا، احمد خامسان در آیین گرامیداشت هفته پژوهش و تجلیل از پژوهشگران نمونه دانشگاه بیرجند، گفت: پژوهشگران نباید دغدغه اعتباری برای پژوهش داشته باشند و دانشگاه بیرجند در این زمینه از هیچ تلاشی چشم پوشی نخواهد کرد.

وی افزود: وجود آموزش عالی در مناطق بنا بر تربیت نیروی انسانی به تنهایی نیست، زیرا باید بقا و امنیت پایدار منطقه را تامین کند که با توسعه پژوهش هدفمند محقق خواهد شد.

رئیس دانشگاه بیرجند اظهارکرد: تلاش خواهیم کرد فرایند مربوط به پژوهش تا حد امکان تسهیل شود، اما به یقین این برنامه در هدف گذاری سند چشم‌انداز 1404 خلاصه خواهد شد.

خامسان گفت: با توجه به تدوین سند چشم‌انداز دانشگاه تا 1404، برای رسیدن به رنکینگ 15 کشوری و رتبه زیر هزار جهانی، 100 درصد اعتبارات پژوهشی تخصیص خواهد یافت.

وی یادآور شد: پژوهش باید بر اساس نیازمندی‌های روز و هدف‌گذاری معین و مدون صورت گیرد که با توجه به شعار “پژوهش هدفمند، فناوری ارزش‌آفرین در خدمت تولید ملی” باید در این راستا حرکت کرد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *