پژوهش باید بر اساس نیاز بومی تعریف شود/اقتصاد دانش‌بنیان، شکوفاکننده ظرفیت‌های بومی هرمزگان استمعاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با بیان اینکه تعامل دانشگاه و جامعه باید دوسویه و مساله‌محور باشد، اظهار کرد: اقتصاد دانش‌بنیان، شکوفاکننده ظرفیت‌های بومی استان است و کسب‌وکاری که بر مبنای این اقتصاد شکل بگیرد، توسعه درون‌زا را به ارمغان می‌آورد.

به گزارش ایسنا، ستاری صبح امروز در دانشگاه هرمزگان افزود: تعامل دانشگاه و جامعه بایددوسویه و مساله محور باشد.

وی تصریح کرد: جامعه باید به باور کارآمدی پژوهش برسد و دانشگاه، باید با نوآوری و سامان دادن پژوهش‌های همراه با نیاز جامعه، این تعامل را مؤثر کند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور بیان کرد: ماندگاری صنایع، همسو و سازگار با بوم استان است و پژوهش باید بر اساس نیاز بومی تعریف شود.

ستاری اضافه کرد: استارتاپ‌ها، به خصوص آن‌هایی که در حوزه خدمات هستند، با همین رویکرد مشتری و نیازمحوری، ارزش‌آفرین شده‌اند.

وی تصریح کرد: استارتاپی که بخواهد خدمتی را به یک شهروند ارائه دهد، نیازمند محیطی مساعد برای میدان دادن و اجرایی کردن ایده خود است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینکه پارک‌های علم‌وفناوری، مراکز رشد و شتابدهنده‌ها از این جهت حائز اهمیت هستند، اظهار کرد: صندوق پژوهش و فناوری استان هرمزگان، سازوکاری است که تخصیص اعتبار و حمایت از نوآوری‌ها و ایده‌های خلاق را راهبری می‌کند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *