پژوهش هنوز به مطالبه اجتماعی تبدیل نشده استدبیر کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات ستاد هفته پژوهش و فناوری استان قزوین گفت: پژوهش هنوز به عنوان یک نیاز اساسی و مطالبه اجتماعی در کشور شناخته‌نشده است در حالیکه اگر چنین شود بی‌شک شاهد تحول در این حوزه خواهیم بود.

به گزارش ایسنا،  نشست خبری به‌مناسبت هفته پژوهش و فناوری با حضور مسئولان کمیته‌های ستاد بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری استان در سالن جلسات مدیریت بحران استانداری قزوین برگزار شد.

نصرت‌الله علیرضایی، دبیر کمیته اطلاع‌رسانی هفته پژوهش استان قزوین در این نشست بابیان اینکه برنامه‌های هفته پژوهش از بیست‌وچهارم تا سی‌ام آذرماه به مدت یک هفته برگزار می‌شود، اظهار کرد: پژوهشگران و واحدهای برتر در طول این هفته معرفی خواهند شد.

وی افزود: پروژه‌های لازم برای تبلیغات محیطی و شهری در شهر نصب و ویژه‌نامه‌ای نیز با نام «پژوهان» در این هفته به معرفی پژوهشگران در بخش‌های مختلف خواهد پرداخت.

علیرضایی تصریح کرد: جایگاه پژوهش در کشور هنوز راه درازی در پیش رو دارد تا بتواند راه بلند ۲۰۰ ساله را که در پیش دارد طی کند.

دبیر کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات ستاد هفته پژوهش و فناوری استان اضافه کرد: یکی از معیارهای کشورهای پیشرفته توجه به فاکتورهای پژوهش است که امیدواریم در کشور ما نیز این موضوع بیش از گذشته موردتوجه قرار بگیرد.

وی شعار هفته پژوهش سال جاری را «پژوهش هدفمند، فناوری ارزش‌آفرین، در خدمت تولید ملی» اعلام و خاطرنشان کرد: پژوهش هنوز به عنوان یک نیاز اساسی و مطالبه اجتماعی در کشور شناخته‌نشده است در حالی اگر چنین شود بی‌شک شاهد تحول در این حوزه خواهیم بود.

ارائه ۲۶۷ اثر از سوی معلمان پژوهشگر استان

علیرضا اسدی، نماینده جشنواره دانش‌آموزی هفته پژوهش استان قزوین نیز در این نشست اظهار کرد: پژوهش‌های این حوزه مربوط به دو قشر فرهنگیان و دانش آموزان است.

وی افزود: پژوهش در اسناد بالادستی آموزش‌وپرورش دارای جایگاه بالایی است از این‌رو در مدارس از پژوهش‌ها حمایت می‌شود.

اسدی تصریح کرد: در حوزه پژوهش‌های معلمان ۲۶۷ اثر ارائه شد که درنهایت ۲۲ اثر برتر شناسایی و دو اثر نیز به آثار برتر کشور ارسال شد.

وی ادامه داد: ۱۳۱ مورد به‌عنوان مسائل مبتلابه در مدارس احصاء شد که درنهایت ۲۲ اولویت پژوهشی در این حوزه برگزیده شد.

نماینده جشنواره دانش‌آموزی هفته پژوهش استان قزوین یادآور شد: همچنین در حوزه پژوهش‌های دانش‌آموزی نیز ۲۲ اثر برگزیده از طریق دو جشنواره جابربن حیان و نوجوان و جوان خوارزمی معرفی شد که درنهایت ۸ اثر برتر دانش‌آموزی در هفته پژوهش مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

اسدی در پایان خاطرنشان کرد: مراسم تجلیل از دانش آموزان و معلمان پژوهش‌گر برتر استان در تاریخ بیست‌وششم آذرماه سال جاری در سالن کوثر قزوین برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *