پیش‌بینی درآمد ۷۰ میلیون تومانی از سامانه ساهارئیس شورای پژوهش دانشگاه آزاد لرستان گفت: پیش‌بینی می‌شود سال جاری این دانشگاه از سامانه ساها درآمد ۷۰ میلیون تومانی کسب کند.

دکتر رضا میردریکوند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که در سال جاری دانشگاه آزاد لرستان از سامانه ساها ۷۴ میلیون تومان درآمد داشته باشد.

وی ادامه داد: ساها یک شبکه منسجم و یکپارچه متشکل از شبکه‌های استانی و اتصال هزاران آزمایشگاه و کارگاه عضو سامانه در سراسر کشور است.

میردریکوند اضافه کرد: این سامانه به‌منظور هم‌افزایی و بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود و ارائه خدمات پیشرفته آزمایشگاهی و کارگاهی به پژوهشگران سراسر کشور راه‌اندازی شده است.

رئیس شورای پژوهش دانشگاه آزاد لرستان یادآور شد: برای استفاده از سامانه همکار آزاد (ساها) هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد و تمام دانشجویان کشور به این سامانه دسترسی دارند. به‌عبارت‌دیگر هرکسی از هر جای کشور می‌تواند به سامانه ساها مراجعه و از امکانات آن استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: از اهداف سامانه ساها می‌توان به جمع‌آوری اطلاعات تجهیزات و راه‌های دستیابی به آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های تخصصی، جلوگیری از خریدهای تکراری، بسترسازی برای تأسیس آزمایشگاه‌های ملی و فراهم کردن زمینه برای استفاده تمامی دانشجویان دانشگاه‌های دولتی و غیردولتی از این امکانات اشاره کرد.

میردریکوند گفت: همچنین توسعه شبکه‌های درون و برون دانشگاهی، اجرای نظام جامع آماری و طراحی بانک اطلاعات آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها، توسعه همکاری‌های فنی و علمی با سازمان‌ها و شرکت‌های بخش دولتی و خصوصی در بخش آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌ها ازجمله سازمان ملی استاندارد ایران و شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی از دیگر اهدافی است که در این سامانه در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *