چالش‌های زیست محیطی زیر ذره‌بین طرح‌های پژوهشیکارشناس پژوهش اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست خراسان‌جنوبی از برگزاری نمایشگاهی با هدف معرفی طرح‌های پژوهشی زیست‌محیطی خراسان‌جنوبی در اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست خراسان‌جنوبی همزمان با گرامی‌داشت هفته پژوهش خبر داد.

به گزارش ایسنا، «طاهره مقدم»، امروز 22 آذر، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ملاک عمل در هفته پژوهش سال جاری، چالش‌های روز کشور است.

وی افزود: استان خراسان‌جنوبی با چالش‌های متفاوت زیست‌محیطی از قبیل گرد و غبار، خشکسالی، کمبود آب، آلودگی خاک، پسماند و … مواجه است که قطعاً هدایت پایان‌نامه‌های دانشجویی و تحقیق و پژوهش در این زمینه راهگشای حل مشکلات زیست‌محیطی استان خواهد بود.

کارشناس پژوهش اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست خراسان‌جنوبی ادامه داد: در همین راستا نمایشگاهی از آخرین طرح‌ها و پژوهش‌های زیست‌محیطی که توسط کارشناسان محیط‌زیست اداره‌کل، اساتید دانشگاه و دانشجویان با موضوعات چالش‌های زیست محیطی استان تهیه شده در معرض دید عموم قرار گرفت.

مقدم خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه طرح‌های پژوهشی از جمله پایش آلودگی صوتی در شهر بیرجند، مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان استان، ساماندهی و مدیریت پسماند ویژه، بررسی غارهای استان، طرح جامع کاهش و کنترل آلودگی هوا در بیرجند برای مطالعه و بهره‌برداری علاقمندان به نمایش گذاشته شد.

وی یادآور شد: این نمایشگاه تا پایان هفته پژوهش در اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست خراسان‌جنوبی واقع در خیابان شهید محلاتی برای بازدید عموم از ساعت 8 الی 14 دایر است.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *