چرایی تضمین موفقیت پارک علم‌وفناوری البرز در سطح ملی و بین‌المللیمعاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی در بیست و هشتمین نشست شورای فناوری پارک علم و فناوری البرز وابسته به جهاددانشگاهی بر تقویت و حمایت از این پارک تاکید کرد و یادآور شد: یکی از مزیت‌های اصلی این پارک همکاری، هم افزایی و تلاش مجموعه های مستقر در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی با پارک و مراکز رشد، شرکت‌ها و واحدهای مستقر در آن است و این امر می‌تواند موفقیت پارک علم و فناوری البرز را در سطح ملی و بین‌المللی تضمین نماید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، بیست و هشتمین نشست شورای فناوری پارک علم و فناوری البرز به منظور بررسی اولویت‌ها و موضوعات مختلف با حضور دکتر بادکو معاون پشتیبانی و مدیریت منابع جهاددانشگاهی، دکتر محمدرضا پور عابدی معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی، مهندس عطاء اله ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز، دکتر شمسعلی رضازاده رئیس پژوهشکده و مرکز رشد گیاهان دارویی، دکتر حبیب اله اصغری رئیس پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات جهاددانشگاهی و رئیس مرکز رشد TCT رویش و سایر اعضای شورای فناوری و مسؤولان ستادی پارک تشکیل شد.

دکتر پورعابد معاون پژوهش و فناوری جهاددانشگاهی گفت: ارتقای جایگاه و اکوسیستم پارک علم و فناوری البرز بسیار مهم است و باید از ظرفیت‌های مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی، پژوهشکده‌ها و مراکز تخصصی این نهاد به عنوان یک فرصت بی‌نظیر در کشور استفاده کنیم و این ظرفیت بزرگ فرصتی برای پارک علم و فناوری البرز و شرکت‌ها و واحدهای مستقر در این پارک است.

معاون پژوهش و فناوری جهاد دانشگاهی بر تقویت و حمایت پارک علم و فناوری البرز تاکید کرد و یادآور شد: یکی از مزیت‌های اصلی این پارک همکاری، هم افزایی و تلاش مجموعه‌های مستقر در این مجتمع با پارک و مراکز رشد، شرکت‌ها و واحدهای مستقر در آن است و این امر می‌تواند موفقیت پارک علم و فناوری البرز را در سطح ملی و بین المللی تضمین نماید.

مهندس ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز نیز گزارشی از عملکرد، فعالیت‌ها، دستاوردها و وضعیت اعتبارات پارک به اعضا شورا ارائه نمود.

وی با اشاره به دو برابر شدن فروش شرکت‌های دانش بنیان و فناور پارک البرز اظهار داشت: صادرات شرکت‌های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری البرز نیز مطلوب است که حاکی از موفقیت پارک در بخش ملی و بین‌المللی است.

در ادامه مهندس ربانی به رشد و پیشرفت شرکت‌های این پارک اشاره نمود و افزود: تعداد شرکت‌های پارک علم و فناوری البرز که مورد حمایت و پذیرش قرار گرفته‌اند، در حال حاضر به بیش از ۱۵۰ شرکت رسیده و تعداد شرکت‌های دانش بنیان استان نیز بعد از تهران، اصفهان، خراسان رضوی به رتبه چهارم رسیده که برای استان نوپای البرز بسیار مهم است.

رئیس پارک علم و فناوری البرز استقرار این پارک را در کنار مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاد دانشگاهی و پژوهشکده‌ها و مراکز تخصصی این نهاد را یک فرصت بی نظیر در کشور توصیف کرد و خواستار حمایت‌های بیشتر برای تحقق اهداف علم و فناوری و توسعه اقتصاد دانش بنیان از طریق تعامل بیشتر و بهتر این مجموعه‌ها عنوان کرد.

در این نشست همچنین دکتر انصاری سبط الشیخ معاون فناوری پارک علم و فناوری البرز گزارشی از اقدامات و فعالیت‌های پارک بیان کرد: مجموعه پارک و مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی فرصت بی‌نظیر برای کشور و استان البرز است که این مجموعه می‌تواند جایگاه مناسب و ویژه‌ای در رفع نیازها و معضلات و مشکلات ملی و استانی داشته باشد و در نتیجه موجب ارتقای بیش از پیش جهاددانشگاهی و نیز کشور عزیزمان ایران شود.

از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه، درخواست استقرار شرکت‌های متقاضی در کمیته جذب و پذیرش، گسترش فعالیت و تمدید عضویت تعدادی از شرکت‌های پارک و نیز طرح موارد مربوط به موضوعات ستادی و عملکرد پارک بود که مورد بررسی، تأیید و تصویب اعضای شورا قرار گرفت.

گفتنی است، در حین این نشست دو تفاهم نامه همکاری بین شرکت‌های لوله گستر خادمی با هدف همکاری مشترک در راه اندازی مرکز نوآوری لوله اتصالات و کامپاند پلیمری با پارک علم و فناوری البرز و شرکت نحل میهن با هدف همکاری مشترک در راه اندازی مرکز نوآوری فرآورده‌های زنبور عسل با پارک علم و فناوری به عنوان شرکت‌های فناور عضو پارک انجام شد.

در پایان از بخش‌هایی از پارک از جمله مرکز رشد واحدهای فناور پارک علم و فناوری بازدید شد و سپس اپیلیکیشن فردوس ۲۴ متعلق به شرکت جهانگردی فردوس یکی از شرکت‌های مستقر در مرکز رشد توسط معاونان جهاددانشگاهی رونمایی شد. این اپلیکیشن مخصوص رزرو اقامتگاه‌های بوم‌گردی کشور است که برای نخستین بار در مرکز رشد پارک علم و فناوری البرز رونمایی شد.

همچنین به مناسبت هفته درختکاری تعدادی نهال به مناسبت دهمین سالگرد تأسیس پارک علم و فناوری توسط مدعوین این شورا کاشته شد.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *