چرا پژوهش‌ها در کتابخانه دپو می‌شوند؟رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای خراسان شمالی گفت: عدم شناخت از مسئله عامل اصلی انباشت پژوهش های انجام شده در کتابخانه هاست.

قربان علی رسام در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با تاکید بر اینکه فاصله بین اجرا و بخش پژوهش دانشگاه ها بسیار بالاست، اظهار کرد: زمانیکه به پروپوزال دانشجویان نگاه می‌کنیم بعد از صفحه اول اولین موردی که با آن مواجه می‌شویم عنوان پژوهش و بیان مسئله و در آخر راه حل است.

وی ادامه داد: هنوز تعداد زیادی از دانشجویان نمی‌دانند که مسئله چه چیزی است به همین علت پژوهش‌های انجام شده به داخل کتابخانه‌ها می‌رود و در آنجا آرشیو می‌شود.

رسام اظهارکرد: روند تحقیقات انجام شده در دانشگاه های ما به ترتیب به صورت استاد، دانشجو و جامعه هدف است این درحالیست که باید این روند تغییر پیدا کند و به سوی جامعه هدف، دانشجو و استاد سوق یابد.

وی خاطرنشان کرد: البته یکی دیگر از عللی که موجب شده تا پژوهش‌ها در کتابخانه دپو شود آن است که بخش اجرایی، دانشجویان را تحویل نمی‌گیرند و مورد حمایت قرار نمی‌دهند.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه برای انجام پژوهش ها، ابتدا باید نیازسنجی صورت گیرد، گفت: عدم نیاز سنجی و انجام پژوهش های سلیقه ای سبب شده تا پژوهش ها خروجی مناسبی نداشته باشند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *