کارهای پژوهشی فاصله ما با کشورهای پیشرفته را کم می‌کنداستاندار خراسان‌شمالی گفت: کارهای پژوهشی موجب کاهش فاصله ما با کشورهای پیشرفته در حوزه تکنولوژی می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از اداره‌کل روابط عمومی استانداری خراسان‌شمالی، دکتر «محمدرضا خباز» در نخستین نشست شورای سیاستگذاری هفته پژوهش و فناوری استان اظهار کرد: کشور ما در حوزه‌های مختلف مانند انرژی هسته‌ای، سلول‌های بنیادی، تسلیحات نظامی و … موفقیت‌های فراوانی را کسب کرده اما در برخی حوزه‌ها دچار عقب‌ماندگی است که باید با انجام کارهای پژوهشی جبران شود.

خباز افزود: دغدغه دانشگاه‌ها و واحدهای تولیدی ما باید ورود فارغ‌التحصیلان به بازار کار و جذب نیروی انسانی آموزش‌دیده باشد که تحقق این هدف مستلزم ارتباط بیشتر دانشگاه‌ها و واحدهای تولیدی است.

وی ادامه داد: هفته پژوهش و فناوری فرصت مناسبی برای تشویق و ترغیب نسل جوان به امر پژوهش است و باید پژوهش از سطوح ابتدایی برای دانش‌آموزان آغاز شود تا در ادامه نگاه آنان به امر پژوهش به‌عنوان یک تکلیف باشد.

استاندار افزود: آیین‌نامه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای نحوه برگزاری هفته پژوهش ابلاغ و روسای چهار کمیته مشخص شده است و بنا بر نیاز استان سه کمیته جدید اطلاع‌رسانی و تبلیغات، نظارت و ارزیابی و جشنواره دانشجویی اضافه شد که با توجه به تولی‌گری صدا و سیمای استان برای کمیته اطلاع‌رسانی و تبلیغات می‌توانیم از این ظرفیت برای اطلاع‌رسانی بهتر و بیشتر به مردم بهره‌مند شویم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *