کشور نیازمند نسل شاداب و خلاق است/مراکز رشد و پارک‌های فناوری به مدرسه تبدیل شوندمعاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با بیان اینکه ما نیازمند تربیت نسلی شاداب و خلاق هستیم، گفت: باید مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری و مراکز فنی و حرفه‌ای به مدرسه تبدیل شوند تا دیوارهای مدارس فراتر از امروز شود.

به گزارش ایسنا دکتر مسعود برومند امروز در جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران دانش‌آموزی با بیان این‌که هر ساله آغاز هفته پژوهش از مدارس است، افزود: این امر از بابت پیام ما در زمینه اهمیت فوق‌العاده مدارس و آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به افتتاح نمایشگاه عرضه و تقاضای فناوری از روز ۲۶ آذر اظهار کرد: از اولیای مدارس درخواست می‌شود دانش‌آموزان را برای بازدید به این نمایشگاه که در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی است، ببرند.

برومند، هدف‌گذاری کشور را بر توسعه اقتصاد دانش‌بنیان دانست و خاطر نشان کرد: این هدف محقق نخواهد شد، مگر آنکه بر روی نیروهای انسانی سرمایه‌گذاری شود، از این رو بازنگری در زمینه آموزش و پرورش امری ضروری است.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم با بیان اینکه اطمینان دارم که در وزارت آموزش و پرورش کارشناسانی در این زمینه وجود دارد، اظهار کرد: ما به پرورش نسل شاداب و خلاق نیاز داریم و طبیعی است که این بار را وزارت آموزش و پرورش به تنهایی بر دوش بگیرد و همه دستگاه‌های مرتبط باید به یاری این وزارتخانه بیاید.

برومند، با تاکید بر اینکه دیوارهای مدارس باید فراتر از امروز باشد، گفت: مراکز رشد، پارک‌های علم و فناوری، بیمارستان‌ ها و مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای باید به مدرسه تبدیل شوند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *