گسترش همکاری علمی و فرهنگی دانشگاه آزاد با وزارت آموزش عالی عراقتوافق‌نامه همکاری علمی و فرهنگی میان وزارت آموزش عالی عراق و دانشگاه آزاد اسلامی به امضا رسید.

به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر دو روزه کاری به کشور عراق، با دکتر قصی عبدالوهاب السهیل وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی این کشور دیدار و گفتگو کرد.

این دیدار به منظور عملیاتی کردن توافقات و مذاکرات انجام شده در سفر دکتر قصی عبدالوهاب السهیل وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی عراق و هیأت همراه به تهران در روز سیزدهم بهمن ماه صورت گرفت.

دکتر طهرانچی در این دیدار بر آمادگی این دانشگاه برای ایجاد پل‌های همکاری و مبادلات فرهنگی با دانشگاه‌های عراق در زمینه‌های پژوهشی، علمی و تسهیل اقدامات مربوط به پذیرش دانشجویان عراقی تأکید کرد.

همچنین امجد عبدالنبی السواد، مدیرکل اداره بورسیه و روابط فرهنگی وزارت آموزش عالی و پژوهش علمی عراق با اشاره به امضای توافق‌نامه همکاری علمی و فرهنگی با دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد: این توافق بر تبادل بورسیه تحصیلی میان عراق و ایران و نیز نظارت مشترک اساتید دانشگاه‌های عراق و همتایان آنها در دانشگاه آزاد اسلامی بر پایان‌نامه‌ها و رساله‌های علمی و نیز اعطای فرصت‌های مطالعاتی پژوهشی به دانشجویان عراقی در برخی رشته‌های تخصصی علمی تأکید دارد.

دکتر طهرانچی در ادامه این سفر دو روزه، با سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و سرکنسول ایران در نجف اشرف دیدار و گفتگو کرد.

دیدار با رئیس دانشگاه المستنصریه کشور عراق و بازدید از بخش‌های آموزشی و پژوهشی دانشگاه المستنصریه از دیگر برنامه‌های سفر کوتاه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به کشور عراق بود.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *