گسترش همکاری پژوهشی دانشگاه زنجان با دانشگاه هلسینکی فنلاندگروهی از محققان زمین‌شناسی دانشگاه هلسینیکی فنلاند با حضور در دانشگاه زنجان، تفاهم‌نامه مشترکی در زمینه پروژه پژوهش بین‌المللی با مسئولان دانشگاه زنجان منعقد کردند.

به گزارش ایسنا، پیرو تفاهم‌نامه مشترک بین دانشگاه زنجان و دانشگاه هلسینکی، استادان دانشگاه هلسینکی به دعوت گروه زمین‌شناسی و گروه همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه زنجان به ایران سفر کرده و پژوهش میدانی خود را در منطقه مراغه انجام دادند.

منطقه مراغه به دلیل دارا بودن بقایای فسیلی مهره‌داران میوسن بالایی (۸ میلیون سال پیش) در کشور، غرب آسیا و منطقه مدیترانه شرقی منحصر به‌فرد است و از اواسط قرن ۱۹ میلادی مورد توجه دیرینه‌شناسان خارجی بوده است.

در دهه گذشته بخشی از این ناحیه فسیلی که از غنای بیشتری برخوردار است، به عنوان اثر طبیعی ملی معرفی شده و مورد مراقبت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.

در کنار این پژوهش و با تلاش اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مراغه، نشست تخصصی دیرینه‌شناسی تکاملی (با تاکید بر دیرینه‌شناسی مهره‌داران فسیل مراغه) با حضور دکتر قویدل سیوکی، استادان دانشگاه هلسینیکی فنلاند و دکتر مجید میرزایی عطاآبادی از دانشگاه زنجان برگزارشد و درخصوص دستاوردهای خود در این پروژه سخنرانی کردند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *