یازدهمین کنگره اندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی ایران برگزار می‌شودرئیس مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی از برگزاری یازدهمین کنگره اندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی ایران در آذرماه خبر داد.

به گزارش ایسنا،دکتر عباس بصیری با اعلام این خبر گفت: یازدهمین کنگره اندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی ایران با همکاری مرکز تحقیقات بیماریهای کلیه و مجاری ادراری دنشگاه ۱۵-۱۳ آذرماه در مرکز همایش های بیمارستان هاشمی نژاد برگزار می‌شود.

به گفته وی در این گردهمایی علمی اساتید، صاحب‌نظران و جراحان نخبه داخلی و خارجی این حوزه، متخصصان ارولوژی سایر کشورها(هند، کویت، قطر، ترکیه، عراق، تاجیکستان)، نمایندگان انجمن بین المللی SIU  و دبیر انجمن ارولوژی هند حضور دارند و به بحث و تبادل نظر در خصوص تجربیات و آخرین یافته های علمی این حوزه خواهند پرداخت.

بصیری با اشاره به این که در سال‌های اخیر توجه خاصی به جراحی های لاپاراسکوپی و کم تهاجمی شده است ، گفت: با برگزاری این گونه همایش‌ها امکان بحث و تبادل تجربیات و یافته های علمی نوین متخصصان داخلی و خارجی فراهم می شود و دستاوردهای جدید پزشکی در حیطه اندویورولوژی به اطلاع متخصصان داخلی و خارجی رسانده خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:  این گردهمایی علمی دارای پخش زنده جراحی در اتاق عمل است و بطور همزمان امکان ارتباط صوتی و تصویری بین شرکت کنندگان و جراح در اتاق عمل فراهم است و پرسش و پاسخ وجود دارد.

رییس مرکز تحقیقات بیماری‌های کلیه و مجاری ادراری دانشگاه با بیان این مطلب که کنگره مذکور از امتیاز بازآموزی برای متخصصان ارولوژی، کلیه، اطفال، زنان و جراحی عمومی برخوردار است به تبیین محورهای مورد بحث در این گردهمایی پرداخت.

به گفته وی مباحثی نظیر آموزش در اندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی، استفاده از سیمولاتورها در آموزش اندویورولوژی، درمان‌های نوین کمک تهاجمی سنگ سیستم ادراری در کودکان و بزرگسالان، درمان‌های نوین کم تهاجمی در سرطان های سیستم ادراری، نمایش فیلم های درمان‌های کم تهاجمی بیماری‌های سیستم ادراری، جلسات بحث درخصوص درمان‌های نوین پروستات، کاربرد لیزر در ارولوژی و تکنیک‌های آن و درمان‌های کم تهاجمی بیماری‌های ارولوژی بانوان، از محورهای مورد بحث در این کنگره فوق تخصصی است.

طبق اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، علاقمندان به منظور ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند به پایگاه یازدهمین کنگره اندویورولوژی و یورولاپاراسکوپی ایران مراجعه کنند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *