۳۶ نشریه علمی موفق به کسب “ضریب تاثیر” شده‌اند


بنا بر اعلام پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران «ایرانداک» در ژوئن سال ۲۰۱۹ میلادی ۳۶ نشریه علمی منتشر شده در کشورمان موفق به کسب “ضریب تاثیر” شده‌اند.

به گزارش ایسنا، بر پایه ویرایش ۲۰۱۸ «جی.سی.آر» (گزارش استنادی نشریه‌ها) که در ژوئن ۲۰۱۹ منتشر شده است ۳۶ نشریه ایرانی «ضریب تأثیر» گرفته‌اند.

بنا بر این گزارش، نشریه(International Journal of Policy and Management) با ضریب تأثیر ۴،۴۸۵ و نشریه (Iranian Journal of Chemistry & Chemical Engineering International English Edition)،  با ضریب تأثیر ۰،۴۶۱ بیشترین و کمترین ضریب تأثیر را در میان نشریه‌های ایرانی در «جی.سی.آر» دارند.

همچنین دو نشریه در چارک نخست، دو نشریه در چارک دوم، ۱۰ نشریه در چارک سوم، و ۲۳ نشریه در چارک چهارم سیاهه نشریه‌های نمایه شده و در این پایگاه دارد.

این گزارش حاکی است یک نشریه می‌تواند در دو حوزه موضوعی هم نمایه و در دو چارک گوناگون دسته‌بندی شود و برای نمونه نشریه (Iranian Journal of Fuzzy Systems) در ریاضیات کاربردی در چارک دوم و در ریاضیات در چارک نخست دسته‌بندی شده است.

اطلاعات بیشتر این نشریه‌ها دربردارنده نام نشریه، ضریب تأثیر نشریه، چارکی که نشریه در آن است، ضریب تأثیر بدون محاسبه خود استنادی، ضریب تأثیر پنج‌ساله، و امتیاز «آیجن» آنها در جدول زیر آمده است.

بنا بر اعلام مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، روی هم رفته، میانگین ضریب تأثیر نشریه‌های ایرانی نمایه شده در «جی.سی.آر» 21، 1 و میانه 1،039 است.

بر پایه گزارش «جی.سی.آر» در سال 2019 میلادی 11822 نشریه در ویرایش 2018 این پایگاه ضریب تأثیر گرفته‌اند.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *