​ماموریت‌ پارکهای فناوری با توجه به شرایط بازنگری شودمعاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این‌که فناوری موتور توسعه اقتصادی کشورهاست، گفت: ﻧﻘﺶ ﻓﻨﺎوری در ﺗﻮﺳﻌﻪ ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ و ﺑﻬﺒﻮد ﮐﺴﺐ و ﮐﺎر تاثیرگذار است.

به گزارش ایسنا، دکتر مسعود برومند در آیین تکریم و معارفه رییس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به فعالیت‌های وزارت علوم در سال‌های انقلاب، اظهار کرد: وزارت علوم در ابتدای شکل گیری پس از پیروزی انقلاب اسلامی تربیت دانشجو و آموزش را در سرلوحه فعالیت‌های خود داشت و پژوهش نقش کمتری در فعالیت‌های این وزارتخانه داشت.

وی تصریح کرد: از سال 68 فعالیت‌های کشور وارد حوزه پژوهش شد و موضوع کارآفرینی نیز از سال 80 در اولویت‌های برنامه‌های وزارت علوم قرار گرفت.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان این‌که فناوری موتور توسعه اقتصادی کشورهاست، ادامه داد: ﻧﻘﺶ ﻓﻨﺎوری در ﺗﻮﺳﻌﻪ ﮐﺎرآﻓﺮﯾﻨﯽ و ﺑﻬﺒﻮد ﮐﺴﺐ و ﮐﺎر تاثیرگذار است.

برومند با بیان این‌که تمام حوزه‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی در توسعه فناوری دخیل هستند، گفت: ارتباط پارک‌های علم و فناوری با دانشگاه‌ها از ضروریات مهمی است که می‌تواند در توسعه استان موثر باشد.

وی بر حرکت و تغییر مداوم پارک‌های علم و فناوری متناسب با شرایط تاکید کرد و گفت: پارک‌ها نقش مهمی در توسعه دارند و باید به صورت مداوم و مستمر با توجه به شرایط، تغییر کرده و ماموریت‌ها را بازنگری کنند.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بر ضرورت تعامل پارک‌های علم و فناوری با مسئولین استانی در جهت کسب خدمات و توسعه تاکید کرد و یادآور شد: جانشین پروری باید در دستور کار پارک علم و فناوری گیلان قرار گیرد.

برومند، گیلان را استانی فرهنگی و دارای مردمانی با هوش خواند و افزود: گیلان ذخیره نخبگان کشور است.

وی با اشاره به ظرفیت‌ها و مزیت‌های خدادادی در گیلان، اضافه کرد: باید ظرفیت‌های استان را مورد استفاده قرار دهیم و نباید در این زمینه انفعالی عمل کنیم.

معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان فضای میان پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان را نزدیک خواند و گفت: همه باید تلاش کنیم تا در راستای وظایف مشترک گام برداریم.

انتهای پیام

منبع: خبرگزاری ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *